Het is alweer even geleden dat Veggie Very Much op mijn deurmat viel. Om de één of andere reden lag deze verstopt op mijn to-do stapel, daarom heeft deze review even op zich laten wachten. Maar, het boek is uitgeroepen tot kookboek van de maand (september), dus ergens komt het dan toch weer allemaal goed.

Zoals de naam al doet vermoeden is dit een vegetarisch kookboek van de gelijknamige Nederlandse blog.  Een boek wat boordevol recepten met groenten, noten, fruit, bonen en granen staat. Veel inspiratie om mee aan de slag te gaan.
Ja, ook als je niet persé vegetarisch eet is dit een leuke aanvulling van je kookboeken collectie. Want af en toe een dagje zonder vlees, daar is niks mis mee.

veggie very much

De recepten zijn onderverdeel in 8 verschillende hoofdstukken, namelijk; voor in de ochtend, voor in de middag, water, soepen, vinaigrettes, dips, voor in de avond en zoet en toetjes. Zoals op de achterkant van het boek staat;

Het boek is ingedeeld volgens het ritme van de dag; ochtend, middag en avond.

Of je dat prettig vindt is nogal persoonlijk gebonden denk ik. Ik vind het wel leuk om eens een andere indeling te zien dat de standaard. Aan de andere kant eet ik makkelijk mijn lunch als ontbijt, ik ben niet persé van de vaste stramienen.

Eigenlijk eten wij best vaak vlees, eerlijk gezegd zeker 5 a 6 keer per week. Soms een visje tussendoor en af en toe wel vegetarisch. Maar als ik dat doe, dan mist mijn man vaak toch echt het vlees. Dat komt natuurlijk ook door hoe hij is opgevoed; bij bijna elke maaltijd zat vlees en af en toe vis.
Desondanks dat is dit boek wel echt erg leuk. Vooral om weer eens anders tegen dingen aan te kijken en wat vaker te kiezen voor een maaltijd zonder vlees.

veggie very much

Wat me meteen opvalt bij het “voor in de ochtend” ontbijt is dat er vrij veel recepten met ei in staan. Naast de ei recepten staat er genoeg inspiratie in, zoals; asperges met ei, blueberry pancakes, hashbrowns. overnight oats en verschillende smoothies.

De middag/lunch recepten zijn veel salades met heerlijke combinaties, maar ook pannenkoekjes van boekweit- en kikkermeel (zie foto hierboven).

Het soepenhoofdstuk is rijk gevuld met genoeg heerlijks, ik ben dan zelf ook echt een grote fan van soep. Lekker als lunch, tussendoortje, voorgerecht of complete maaltijd.

In het “voor in de avond” hoofdstuk word je meegenomen van lasagne naar farotto, curry, verschillende pizza’s, stamppot en frietjes.

Vervolgens sluit het boek af met de “zoet en toetjes”, 1 van de kleinere hoofdstukken in het boek. Maar er staan een aantal heerlijke recepten in! Overdaad is niet altijd beter toch?