Deze albondigas, oftewel Spaanse gehaktballetjes in tomatensaus, maak ik al jaren maar op de één of andere manier waren ze hier nog niet online verschenen. Tot nu dan… en dat is maar goed ook want ze zijn echt écht heel erg lekker!
Ze zijn heerlijk als hapje, maar zijn ook perfect bij het diner. Lekker met spaghetti/zoodles of brood en een groene salade.
Geheid dat mijn recept niet het perfecte originele recept is. Dat komt omdat ik het in die jaren dat ik het maak mezelf steeds iets makkelijker maak. Het originele recept waarmee ik begon wordt gemaakt met verse tomaten, maar door de jaren heen zijn die vervangen door tomatenblokjes in blik.

Albondigas (Spaanse gehaktballetjes in tomatensaus)
Ingrediënten
- 300 g rundergehakt
- 1 ei losgeklopt
- 2 el paneermeel
- 2 el amandelen fijngehakt
- 1 teentje knoflook fijngehakt
- 2 el verse peterselie fijngehakt
- 0,5 tl paprikapoeder (mild of scherp)
Extra
- 1 el bloem
Ingrediënten saus
- 1 ui gesnipperd
- 1 blik tomatenblokjes
- 1 el balsamicoazijn
- 1 el suiker
- 1 laurierblaadje
Instructies
- Meng alle ingrediënten voor de gehaktballetjes in een kom goed door elkaar, breng op smaak met een snuf zout.
- Vorm gehaktballetjes van het mengsel en haal ze door de bloem. Herhaal tot het gehaktmengsel op is.
- Verhit olijfolie in een koekenpan en bak hierin de gehaktballetjes rondom goudbruin. Haal ze uit de pan.
- Voeg, aan dezelfde pan, wat extra olijfolie toe en fruit hierin de ui aan
- Voeg vervolgens de tomatenblokjes, balsamicoazijn, suiker en het laurierblaadje toe en laat 5 minuten zachtjes pruttelen. Proef en breng eventueel op smaak met zout en peper.
- Leg de gehaktballetjes terug in de pan, leg het deksel erop en laat ongeveer 20 minuten zachtjes pruttelen.
Trackbacks/Pingbacks