Amandeltaart met rabarber

Een overheerlijke taart voor bij de koffie/thee

Kooktijd1 uur 10 minuten

Amandeltaart met rabarber
Naar recept

In het rijtje van té lekker presenteer ik jullie deze amandeltaart met rabarber. De (amandel)basis van deze taart is zó lekker dat deze op zichzelf gewoon al top is. Voeg daar nog de extra verwennerij in de vorm van rabarber aan toe en je hebt iets heel erg lekkers!

Deze taart past perfect binnen de paleo levensstijl en is helemaal vrij van gluten, tarwe en lactose. De bodem heeft een lekkere bite en de taart zelf is lekker smeuïg.

Zoals ik bij het vorige rabarberrecept al vertelde; de groenteboer bij mij om de hoek heeft al rabarber! Mocht je trouwens geen fan zijn van rabarber, of kun je deze (nog) niet kopen bij jouw groenteboer/supermarkt… Maak dan deze taart met bijvoorbeeld partjes appel. Of wat noten die je er overheen strooit. Ik kan eerlijk gezegd genoeg lekkers bedenken bij deze taart! Ik ben benieuwd naar jouw creatie!

Amandeltaart met rabarber
Amandeltaart met rabarber

Voor deze taart gebruikte ik deze springvorm van 20 cm doorsnede.

LO Rabarbertaart 2

Amandeltaart met rabarber

Een overheerlijke taart voor bij de koffie/thee
Clock
Voorbereiding 20 minuten
Bereidingstijd 50 minuten
Totaal 1 uur 10 minuten
Fork Knife

Porties

6 porties

Ingrediënten

Fork Knife
6 porties

Ingrediënten bodem

  • 95 g amandelmeel
  • 20 g tapioca
  • 20 g kokosbloesemsuiker
  • 3,5 el kokosolie gesmolten
  • 1 snufje zout

Ingrediënten topping

  • 100 g amandelmeel
  • 15 g tapioca
  • 55 g kokosbloesemsuiker
  • 70 g kokosolie (hard)
  • 1 ei
  • 1,5 tl vanille extract
  • 220 g rabarber

Instructies

  1. Verwarm de oven voor op 170 graden Celsius. Zet een ronde springvorm klaar en bekleed deze met bakpapier.
  2. Begin met de bodem; meng amandelmeel, tapioca, kokosbloesemsuiker en het snufje zout door elkaar. Voeg de gesmolten kokosolie toe en roer goed door tot er een lichtelijk plakkerig geheel ontstaat.
  3. Verdeel over de bodem van de vorm en druk aan met de bolle kant van een lepel.
  4. Meng in een keukenmachine amandelmeel, tapioca en kokosbloesemsuiker snel door elkaar. Voeg de harde kokosolie toe en mix tot deze helemaal is opgenomen. Voeg het ei en vanille extract toe en mix tot een romig en egaal mengsel.
  5. Schep het mengsel in de vorm en verdeel over de bodem.
  6. Snijd de rabarber in stukjes en verdeel over de vorm.
  7. Bak de amandeltaart in 40-50 minuten gaar in het midden van de voorverwarmde oven.
Foodquotes Simone 1

Heb je dit recept gemaakt?

Super leuk als je het met me deelt op Instagram! @Foodquotesnl of tag #foodquotesnl!

Pin deze amandeltaart met rabarber!

amandeltaart met rabarber

Zin in meer rabarber recepten? Neem dan een kijkje op deze pagina! Daar staan ze allemaal bij elkaar.

4 gedachten over “Amandeltaart met rabarber”

  1. Hoi,

    Heerlijke eerste moestuin rabarber! Jouw recept leek me de lekkerste. Alleen heb ik geen tapiocameel in huis. Waarmee kan ik deze het beste vervangen?
    Ik eet niet paleo dus het mag alles zijn.. 😉

    Beantwoorden

Plaats een reactie

Wat vind je van het recept?




Nog meer Lekkers?

Alle recepten